Phuket Gezisi Hakkında Her Şey

PHUKET TUTU HAKKINDA HER ŞEY

Phuket, Güneydoğu Asya’da üçüncü sırt çantası ile seyahatimin ilk durağıydı, ikincisi Bankgkok olacaktı. Bu sefer ilk kez atladığım bazı şehirleri ziyaret ediyordum. Bütün yolculuk boyunca yalnız olmayacaktım. Bir arkadaş Bangkok’ta Vietnam’a kadar bana katılacaktı. .

Sonunda, taksi hattının hemen yanında duran iki yalnız yolcuyu gördüm. Ve onlar da benim gibi sırt çantalı bir seyyah olarak seyahat ediyorlar ve çabucak yeni arkadaşlar edinmiş oldum.

Bu gezide neler mi var?

 • Phuket’i anlamak
 • Phuket’i ziyaret etmek için en iyi zaman
 • Phuket’e Nasıl Gidilir?
 • Bangkok’tan Phuket’e Gidiş
 • Phuket’ten Manila’ya Gidiş
 • Phuket Havaalanı’ndan Phuket Merkeze Gidiş
 • Phuket Havaalanı’ndan Patong, Kata veya Karon Plajı’na Yolculuk
 • Phuket Adasında Gezilecek Yerler
 • Phi Phi Adaları ve Maya Körfezi
 • James Bond Adası ve Phang Nga Körfezi Turu
 • Phuket Eski Şehir Mirası Turu
 • Tayland Aşçılık Sınıfı
 • Tay Geleneksel Kostüm Kiralama
 • Patong Plajı
 • Khai Adaları Turu
 • Diğer Aktiviteler
 • Phuket’te Nerede kalınır
 • En Popüler Phuket Otelleri
 • Phuket’deki Yurtlar ve Yurtlar
 • Daha fazla Phuket Otel ara
 • Örnek Phuket Gezi Planı
 • Tutumlu Gezginler için Diğer İpuçları

Phuket’i Anlamak

Phuket yalnız sırt çantasıyla seyahat etmek için ideal bir yer mi? Evet ve hayır, bu sorunun cevabı hangi amaçla gezmek istediğinize bağlı olarak değişir. Yalnız seyahat ediyorsanız ve benzer düşünen kişilerle ya da ruh ikizinizle tanışabiliyorsanız, o zaman evet, sizin için harika bir yer olabilir. Biraz huzur ve sakinlik izlemek için yalnız bir yolculuğa çıkıyorsanız, hayır diyeceğim.

Güney Tayland açıklarındaki bir ada olan Phuket, ülkenin en zengin ilçesi ve Güneydoğu Asya bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden biri. Yurtiçi turistler için favori bir hafta sonu kaçamağı, yolcu gemileri için ortak bir durak ve Malezya ve Singapur’dan Bangkok’a bağlı sırt çantalı seyyahlar için ise bir köprü.

Phuket Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dil : Tay dili. Dilleri tanımayan kişiler için özellikle ilk defa karşılaştığınızda uzun sözler ve dil çeviren telaffuzlar için anlaşılması güç ve oldukça korkutucu olabilir, ancak diğer tüm dillerde olduğu gibi, sadece başlangıçta korkutuyor olabilir. İngilizce çok konuşulmuyor, ama yerlilerin İngilizce akıcılığındaki eksikliğini, turistlere karşı dostane tavırlarıyla telafi ediyorlar.
Para Birimi : Tayland Bahtı (THB, ฿). THB100, kabaca 6 TL, 2.6 EUR, 3 USD gibi(Haziran 2018 itibariyle). Havaalanındaki döviz kurları çok kötü, çok düşükten bozduruyorlar bu nedenle MasterCard / Visa / Cirrus ATM’niz varsa, terminaldeki birçok makineden bir tanesinden para çekmeniz daha karlı olacaktır. Eğer hiç atm yoksa, sizi otelinize götürecek kadar bozdurun. Çünkü merkezde daha yüksekten bozuyorlar.

Ödeme şekli : Nakit .Bazı restoranlar ve oteller kredi kartlarını kabul etse de, küçük işletmeler nakit parayı tercih eder.

Güvenlik : Phuket genellikle güvenli ve turist dostudur. Ancak dolandırıcılık bolca devam ediyor, bu yüzden her zaman nöbetçi ve uyanık olun.

Elektrik Bilgisi : 220V. Prizler A, B ve C tipleridir. Modern binalar Tip B kullanır, ancak eski olanlar Tip A (iki düz uç) veya Tip C (iki yuvarlak uç) kullanır.

Phuket’e Ne Zaman Gidilir?

Phuket’e gitmek için en iyi zaman bence Aralık-Nisan arası . Bu aylar en kurak aylardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, adanın hareketli sezonunun en büyük bölümünü oluştururlar. Ocak – Şubat arası en havalı dönemdir,  gezi için mükemmeldir,  ancak aynı zamanda en kalabalık olan zaman da bu zamandır.

Sıcaklıklar yükselmeye başlıyor ve muson mayıs ayının ortasından başlayıp ekime kadar sürüyor. Ağustos-Ekim, en fazla yağış alan dönemdir, bu yüzden kaçınmanız durumunda, bunu yapın. Kasım, yüksek sezonun tekrar başladığı zamandır.

Phuket’e Nasıl Gidilir?

Nispeten küçük olmasına rağmen, Phuket Uluslararası Havaalanı (IATA: HKT) Tayland’ın en büyük ikinci merkezi ve en işlek havalimanıdır. Buradaki uçuşların çoğu, Bangkok’tan ve Kuala Lumpur ve Singapur gibi ASIAN içindeki diğer destinasyonlardan geliyor veya gidiyor. Bununla birlikte, yüksek sezonda, bazı havayolları Avustralya ya da Avrupa’dan uçuşlar  da düzenlemekteler.

Bangkok’tan Phuket’e Gidiş

Bangkok’tan Phuket’e ulaşmanın üç yolu vardır: uçakla, otobüsle veya trenle.

Uçak: Düşük maliyetli havayolları Nok Air ve AirAsia en ucuz Bangkok-Phuket uçuşlarını sunar. Ücretleri öğünler, bagaj hakkı ve diğer ücretler hariç sadece ฿ 1000 civarında bulabilirsiniz. Seyahat süresi: 1,5 saat.

Tren: Bangkok ile Phuket arasındaki doğrudan bir tren yoktur. Yapabileceğiniz şey, treni Surat Thani’ye götürmek ve oradan da seyahatin geri kalanı için otobüsle seyahat etmek. Tren kısmı 8 saat sürer. Otobüs, yaklaşık 5 saat. Bunu kendim yapmadım, bu yüzden tavsiye edilip edilmediğini söyleyemem.

Otobüs : Bunu denedim. Otobüs en ucuzu. Olumsuz, trafiğe bağlı olarak, 13 ila 16 saat sürer. Halk otobüsü (BKS otobüsü) genelde iyidir, ancak bir loooong yolculuğu olduğundan, daha rahat olmak isteyebilirsiniz. Phuket Seyahat, Phuket Merkez ve Bus Express gibi özel şirketler kişi başına sadece 643 ฿ seyahat sunuyor. Rezervasyonlar mümkündür ve yoğun sezonda önerilir. Burada bir bilet rezerve edin .
İster trenle ya da otobüsle seyahat etmek istiyorsanız, aşağıdaki 12Go üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. 12Go, Güneydoğu Asya destinasyonlarında uzmanlaşmış otobüs ve tren rezervasyon hizmetidir.

Phuket’ten Manila’ya Gidiş

Manila’dan Phuket’e en ucuz uçuşlar JetStar (Singapur’da 11-16 saatlik bir mola gerektiren) ve AirAsia (Kuala Lumpur’da 9 saatlik bir mola veren) tarafından yapılmaktadır. Ücretler, yemekler ve bagaj hakkı hariç olmak üzere tek yön P4500’e kadar düşebilir.

Combo Cebu Pacific-Scoot uçuşu da bir seçenek, ancak Singapur’da da bir günlük konaklama içeriyor. Ücretler, bagaj hakkı ve yemekler hariç genellikle P5800 (promosyon) ile P9000 (yıl boyunca) arasındadır.

Phuket Havaalanı’ndan Phuket Merkeze Gidiş

Phuket Şehri (aka eanอง ภูเก็ต Mueang Phuket veya Phuket Şehri), gezginler için popüler bir başlangıç ​​noktasıdır. Otobüs, minibüs veya taksi ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Otobüs: Terminalden çıkın ve sola dönün. Bir AIRPORT BUS işareti bulacaksınız. Turuncu otobüsleri arayın. Her saat 6: 30’dan 9: 30’a kadar bir otobüs var. Ücret sadece ฿ 90. Ayrılmana gerek yok. Biletini şoförden al. Seyahat süresi: 1,5 saat.

Minivan:. Bu biraz daha hızlı bir seçenektir. Ücret: ฿ 120.

Taksi: Havalimanında iki çeşit taksi var. Pahalı limuzin taksi ve düzenli ölçülü taksi. Saldırgan bir şekilde terminalin içindeki kabinlerinden yolcu arayanlar limuzin kabinleridir, bu yüzden onları görmezden gelin. Ölçülü bir kabin bulmak için terminalden çıkın ve “Taksi Ölçer” işaretli bir kabin arayın. Ücret ฿ 650 ile ฿ 1100 arasındadır. Seyahat süresi: 40 dakika kadar sürüyor.

Phuket Havaalanı’ndan Patong, Kata veya Karon Plajı’na Yolculuk

Patong, Karon veya Kata Plajı’nda bir otelde veya tesiste bulunuyorsanız, buradan havaalanından nasıl ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.

Otobüs: Terminalden çıkın ve sola dönün. Bir AIRPORT BUS işareti bulacaksınız. Patong, Kata ve Karon’da duran krem ​​renkli otobüslere bakın. İlk otobüs havaalanından 07: 30’da ayrılır. Ücretler Patong Plajı için ฿ 150 ve Kata veya Karon Plajı için ฿ 200’dür. Ayrılmana gerek yok. Biletinizi şoförden alabilirsiniz.
Minivan: Ücretler Patong Plajı’na ฿ 180 ve Kata veya Karon Plajı’na 200 are.
Taksi:  Havalimanında iki çeşit taksi var. Pahalı limuzin taksi ve düzenli ölçülü taksi. Saldırgan bir şekilde terminalin içindeki kabinlerinden yolcu arayanlar limuzin kabinleridir, bu yüzden onları görmezden gelin. Sayaçlı bir kabin bulmak için terminalden çıkın ve “Taxi Meter” işaretli bir stant arayın. Ücretler genellikle Patong Plajı için ฿ 800-1400 ve Karon veya Kata Plajı için ฿ 900-1600’dir. Eğer bir grupsanız, maliyeti kendinize ayırın. Seyahat süresi: yaklaşık 1 saat.

Phuket Gezilecek Yerler

Phuket bir ada olduğundan, Phuket’te tadını çıkarabileceğiniz etkinliklerin çoğu plajla ilgilidir: ada gezmeleri, şnorkelle yüzme, dalış ve su sporları. Phuket, aynı zamanda gelişen bir turizm merkezi  Krabi’ye ait adalar için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Örneğin, Phi Phi Adası (Ko Phi Phi Le) aslında Krabi’nin içindedir, ancak Phuket’ten kolayca erişilebilir.

Phuket ve çevresinde yapabileceğiniz bazı şeyler.

Phi Phi Adaları ve Maya Körfezi

Phi Phi Adaları, Tayland’daki en ünlü plaj duraklarından biridir. Takımadalar aslında yakınlardaki Krabi eyaleti sınırları içerisindedir, ancak Phuket’e kolayca ulaşılabilir. Karst kayalıkları berrak, turkuaz sulardan yükselerek sizi cezbedebilir. El Nido’ya gittiyseniz, buna çok benzer güzellikte. Phuket’te gzilecek adalar arasından en büyük ada Ko Phi Phi Don, ikincisi ise en büyük Ko Phi Phi Le adasıdır.

Ko Phi Phi Le’de en popüler cazibe merkezi, Holywood gişe rekorları kıran “The Beach” adlı Leonardo DiCaprio’nun başrol oynadığı film yeri olarak bilinen Maya Koyu. Son zamanlarda turistlere kapalı, ancak o zamandan beri yeniden açılıp açılmadığından emin değilim.

Ko Phi Phi’ye kendi başınıza ulaşmak için en iy seçenek feribot tutmak olacaktır. Öncelikle Phuket kasabasındaki Rassada İskelesi’ne gitmeniz gerekiyor. Buradan feribotla Ko Phi Phi Don’a binmeniz gerekiyor. Seyahat süresi: 2 saat. Tek yön ücreti ฿ 500.

Vaktinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız, farklı bir etkinlik olarak kendi başınıza gezmek yerine bir grup turuna katılabilirsiniz. Bu sayede, ulaşım konusunda endişelenmeden birden fazla adayı ziyaret edebilirsiniz. Klook’un sürat teknesi turunda yemekler de var. Ayrıca gidiş dönüş transferlerine dahil etmeyi de seçebilirsiniz, böylece otelinizden direk alınabilir ve bırakılabilirsiniz.

James Bond Adası ve Phang Nga Körfezi Turu

Phang Nga Koyu, Phuket’i Krabi’den ayırıyor. Birçoğu kireçtaşı kayalıklarla ve mangrov ormanlarıyla çevrili küçük ve büyük adalarla çevrilidir. Sadece Phuket’te yüzlerce tur seçeneği var ve birçok görkemli doğal ve kültürel atraksiyona dikkat çekiyor. Tur durakları genellikle operatörden operatöre değişiklik gösterir, bu nedenle rezervasyondan önce aktiviteleri kontrol ettiğinizden emin olun.

James Bond Adası’ndaki bir yer(Ko Khao Phing Kan), burada filme alınan 007 filminin kahramanının adını almıştır.

 • Mesela genele olarak şu faaliyetler yer almaktadır:
 • Panak Adası ve Hong Adası’ndaki mağaralar ve gizli lagünler arasında kayak
 • Suwankuha Tapınağı’nda Yatan Buda’yı Görmek
 • Müslüman bir topluluk olan Panyee yüzen köyünde bir durak

BÜYÜK BİR TEKNE TURU veya UZUN BİR KUYRUK TEKNE TURU’na da katılabilirsiniz. Büyük tekne deniz hastalığından muzdarip olanlar için en iyisidir. Burada büyük bir gruba katılacaksınız. Öte yandan, uzun kuyruk teknesi daha samimi olan küçük bir geleneksel teknedir. Ayrıca küçük hız tekneleri başı dönenler için biraz zor olabilir. İlk başlarda hopla zıpla çok eğlenceli geliyor fakat ilerleyen saatlerde artık baş dönmesi ve zulüm olarak kendisini gösterebilir. Zaten orada baş dönmesini önleyici küçük ilaçlardan veriyorlar her ihtimale karşı.

Phuket Eski Şehir Mirası Turu

İlk bakışta, Phuket Şehri sadece sıradan Tayland kentiniz gibi gözüküyor, ancak miras bakımından zengin. Kolayca kendi başınıza keşfedebilirsiniz, ancak her sokak, köşe ve binanın tarihini açıklayabilecek bir rehberiniz olması daha iyidir.

Normal bir grup turu sizi aşağıdaki mekanlara götürür:

Wat Koh Siray , Budist tapınağı, diğerleri arasında büyük bir uzanmış Buda barındırıyor. Ayrıca, civardaki adaların çarpıcı manzaralarına da izin verilmektedir.
Phuket Merkezinde , Eski Polis Karakolu, Chinpracha Evi, Tayland Hua müzesi ve diğer yapılar gibi önemli noktalarda durur.
Pazar , çeşitli yerli ve egzotik meyveler ve malzemeler denemek için
Bazı turlar ayrıca bir restoranda bir yemek içerir.

Klook’ta iki öğünlük yarım günlük tur var: sabahları biri öğle yemeği ile sona erecek; ve diğer öğleden sonraları bir akşam yemeğinde doruğa çıkıyor. Aşağıda rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tayland Aşçılık Sınıfı

Tayland’dayken yapmayı çok sevdiğim bir şey. Tayland yemeklerine bayılıyorum ve öğrendiğim her fırsat (arkadaş edinirken) çok zevk aldığım bir şey. Çoğu tur, genellikle malzemeleri toplamak için pazar ziyareti ile başlar. Daha sonra çoğu zaman Tayland yemekleri hazırlamak ve hazırlamak için harcanacak. Sınıf, pişirdiklerinizle yüzünüzü doldurmanızla bitiyor! Fiyatlara, malzemelerin fiyatları da dahil.

Sınıfların çoğu yarım gün sürer. Fakat bazı şirketler tam günlük dersler veriyor, tabii ki daha yüksek bir fiyata.

Klook, farklı operatörler tarafından düzenlenen en az iki yemek pişirme dersine sahiptir.

Tay Geleneksel Kostüm Kiralama

Phuket’te daha unutulmaz bir yürüyüş için tam bir geleneksel Tay kostümü giyebilirsiniz. Seçtiğiniz sette giyinip saçınıza şekil verecekler. Kendi başınıza fotoğraf çekebilir veya fotoğrafçı kiralayabilirsiniz.

Patong Plajı

Patong, Phuket’in amiral gemisi plajıdır. Kuta Beach’in Bali’ye, White Beach’in Boracay’a ne olduğunu. Adadaki en popüler, en gelişmiş ve şaşırtıcı olmayan en kalabalık plajdır. Yüzmenin, güneşlenmenin ve sadece kıyı boyunca yürümenin yanı sıra, aşağıdakiler gibi diğer etkinliklerin tadını çıkarabilirsiniz:

Jet ski: 30 dakikada ฿ 15000
Su kayağı: 15 dakikada ฿ 1200
Wakeboard: minutes 1200 dakikada 15
Parasailing: Kişi başı ฿ 1200
Banana Boat: kişi başı ฿ 600
Hareketli bir gece hayatı da adanın, özellikle de Patong Plajı’nın üstesinden gelir. Kulüpler ve barlar sokaklarını kuşatıyor. Ne demek istediğimi anlıyorsan, ziyaret kültürünü şok edebilir.

Khai Adaları Turu

Khai Adaları üç adadan oluşur: Khai Nai, Khai Nui ve Khai Nok. Üçü de çarpıcı beyaz kumsallar ve berrak, turkuaz sularla çevrilidir. Şnorkelle yüzme de burada popüler bir etkinliktir. Phuket’in ana adasına sadece 10 km uzaklıkta bulunan otel, sürat teknesiyle 20-30 dakika sonra ulaşılabilir.

Klook turu tur rehberi, gidiş dönüş transferleri ve giriş ücretlerini içerir. Tam günlük tur öğle yemeği dahildir.

Phuket FantaSea

Phuket Fantasea Tayland’ın kültürel mirasını gösteren harika bir eğlence gösterisi.

Phuket’te Nerede Kalınır?

Haritada görünmüyor ama Phuket büyük bir ada. Bir anahtar çekim merkezinden diğerine ulaşmak bir saatten fazla sürebilir, bu yüzden kalacak en doğru yeri seçmeniz önemlidir. Turistler için birçok konaklama seçeneğine sahip dört ana alan vardır:

Patong Plaj: Adanın en gelişmiş plajı. Büyük tatil köyleri, hanlar, restoranlar, barlar ve diğer kuruluşlarla dolup taşıyor. Çılgın gece hayatı ve su sporları peşinde olduğun şeyse, burada kal.
Karon Plajı: Patong Plajı’nın hemen güneyinde bulunan koy. Yolun karşısındaki tatil yerleriyle kaplı, ama Patong kadar çılgın bir yer değil.
Kata Plajı: Karon’un güneyinde. Burada daha az sayıda büyük tatil köyü var ama birçok misafirhanesi var. Diğer ikisinden daha sessiz.
Phuket Şehri: Phuket’in güneydoğu kesiminde bulunan adanın ekonomik merkezi. Buradaki konaklamalar, sahil boyunca kalanlara göre daha ucuzdur, bu da bütçeyi gezginler için mükemmel bir seçenek kılar. Mirasın ve kültürün peşindeyseniz, burada kalın.
Kalmanız gereken alan ilgi alanınıza bağlıdır. Aşağıda, Traveloka’daki en beğenilen mülkler bulunmaktadır.

Patong’da kaldığınızı ve turlarınızı Klook üzerinden ayırdığınızı varsaydığınızı unutmayın. Tercihlerinizi karşılamak için gerekli ayarlamaları yapmaktan çekinmeyin.

Örnek Phuket Gezi Planı

1. Gün: GELİŞ, PATONG
01:00 – Phuket varış
01:30 pm – Patong’a Otobüs, ฿ 150
03:00 – otel check-in
Patong Beach boyunca yürüyün – 04:00 pm
tazelemek için otele döndüklerinde – 06:00 pm
07 : 30:00 – Akşam yemeği, ฿ 200
09:00 – Patong gece hayatı

2. Gün: JAMES BOND ADASI & Phang Nga Bay
07:30 – Phang Nga Bay Tur, ฿ 1100, İşte Kitabı
18:00 – Otele geri döndüm, dinlenin,
07: 00’den sonra kalkın – Akşam Yemeği, ฿ 170

3. Gün: PHI PHI ADALARI
07:00 – Erken check-out
07:30 am – Phi Phi Adaları Turu, ฿ 1600 Kitap İşte
05:30 – Otele geri döndüğümde, çantanızı
almada 06:30 pm – Havaalanına giden otobüs, ฿ 150
08:00 pm – Uçuş check-in
09:00 pm – Akşam yemeği, ฿ 200
09:55 pm – Uçuş

Yurtta kalıyorsanız ve gecelik sadece ฿ 400 harcıyorsanız, yukarıdaki güzergah sizi uçak bileti ve seyahat vergisi hariç yaklaşık around 4500 (USD 136, EUR 188, SGD186, PHP7300) olarak ayarlayacaktır .

Eğer 2. Günde Phang Nga Körfezi Turu’nu DIY Phuket Miras Turu ile değiştirmeye karar verirseniz çok daha az harcama yapabilirsiniz.

Tabii ki, aynı zamanda harcama alışkanlıklarınıza da bağlıdır. Bu bütçeyi doldurmak ve kıpırdatıcı bir yer açmak her zaman en iyi yöntemdir, böylece bir şey ortaya çıktığında veya seyahat programında olmayan bir şeyi denemeye karar verirseniz nakit paraya kaymazsınız.

Tutumlu Gezginler için Diğer İpuçları

Dolandırıcılığa dikkat edin . Bir sürü dolandırıcılık Phuket’i veba ediyorlar, muhtemelen ayrı ve özel bir blog yazısını hak ediyorlar. Ancak en ünlüsü, jet ski kiralama aldatmacası. Modus operandileri, jet ski kiralıyorlar ve geri döndüğünüzde, hasar gördüğünden şikayet ediyorlar. Yakala, hasar her zaman oradaydı ve sadece senden uzlaşma parası almaya çalışıyorlar. Motosiklet ile aynı. Motosikletlerin aynı mal sahipleri tarafından çalınması durumunda bile mağdurlardan para talep edebilecekleri durumlar bile var. Bu dolandırıcılık Phuket’te hiçbir şey kiralamayı denememe nedenimdir. Ama gitmeniz gerekiyorsa, gitmeden önce ünitenin bol miktarda fotoğrafını çekin, böylece aynı durumda geri gönderdiğinizi kanıtlayın.
Mümkün olduğunda yürüyün . Patong’da kalıyorsanız ve gidilecek yer sadece bölgenizdeyse, yürüyün. Taksi ya da tuktuk çağırmanıza gerek yok.
Yolculuktan önce tuktuk şoförü ile ücrete katılıyorum . Birçok tuktuk şoförü acele ediyor. Gerektiğinden çok daha fazlasını alacaklar. Eğer bir grupsanız, kararlaştırdığınızın yolculuk başına değil, kişi başına olduğunu iddia ederler. Bu yüzden her iki taraf için de açık olduğundan emin olun.
Doğru yerlerde taksi tut . Bazı taksiler, özellikle de havaalanında yolcu alan yolcuları gereksiz yere durduracak. Bazen bir seyahat acentesinde, otelinizden bir tane daha rezervasyonu yaptırmanız için otelinizin kapalı olduğunu ya da tamamen rezerve edildiğini söyleyen bir seyahat acentesinde. Bazıları sizi pahalı taşlardan satın almaya zorlayacağınız bir mücevher durağına götürür. Kaldığım süre boyunca otel personeli ile yakınlaştığım için, onlardan sadece bir tuktuk bulmalarını istedim ve ücretin benim için pazarlık etmesini istedim. Asla herhangi bir problemle karşılaşmadım ve sadece doğru miktarda ödeme yaptım.
Kolayca güvenme . Bazı yerli veya yabancı kişiler hızlı anketler gibi birçok konuda size yaklaşabilir. Bunların çoğu dolandırıcılıktır. Sana bir şey kazandığını söyleyecekler. Düşme ona. Gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen öyle.
Phuket’te bahşiş vermek zorunlu değildir ancak kesinlikle takdir edilmektedir . Restoranlarda yemek yerken, faturanızı tamamlayın. Örneğin, faturanız ฿ 135 ise ฿ 150 bırakabilir ve personele değişikliği sürdürmesini söyleyebilirsiniz. Taksi ile aynı. Sayaç ฿ 105 ise, ฿ 110 veya ฿ 120’ye yuvarlayın. Otellerde, valizinizi odanıza götüren hamallara ฿ 20 verebilirsiniz.
Acil durumlarda, 1155 numaralı Turist Polisi telefon numarasını arayın.

 

3 YORUMLAR

 1. Bu geziyi ilk sizin yazınızda okuyorum ama sanırsam tek gittiğiniz yer burası ya da ekleyeceksiniz. Eğer bizim sitemizde de yazmak isterseniz size özel bir yazar alanı açabiliriz. Yazılarınızda sitenize gelecek linkleri paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı giriniz